Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 13.02.2011 Gazete
ABONE OL

TOKİ'den piyasalara 6 milyar lira

TOKİ'den piyasalara 6 milyar lira
TOPLU Konut İdaresi (TOKİ), yaptığı yatırımlarla inşaat sektörüne destek sağlıyor. İdare, 2010 yılında şirketlere 6 milyar liralık hak ediş ödemesi yaptı. Son 8 yılda yapılan 19 milyar liralık hak ediş ile inşaatçılar nefes aldı. Geçen yıl 70 bin konut üreten idare, eğitim altyapısının güçlendirilmesi adına 66 okul, vatandaşın sağlık hizmetlerine ulaşmasını kolaylaştırmak amacıyla da 29 hastane, 3 sağlık ocağı ile 75 spor salonu yaptı. 2010'u yoksul grubu konut üretimine ayıran TOKİ, bu yıl kentsel yenileme ve gecekondu dönüşüm projelerine ağırlık verecek.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.