Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 13.02.2011 Gazete
ABONE OL

Lüks yatlar kapış kapış

İstanbul'da başlayan Boat Show'un ilk gününde süper lüks yatlar zenginlerin ilgi odağı oldu

Lüks yatlar kapış kapış
Dünyanın karada yapılan 2'nci büyük tekne ve yat fuarı Avrasya Boat Show, milyon euroluk yatlarıyla göz kamaştırıyor. Dünyanın her yerinden zengin alıcıların hücümuna uğrayan fuarın ilk gününde lüks yatlara sipariş yağarken, en çok ilgiyi ise 2.9 milyon pound fiyatıyla Princess isimli tekne gördü. CNR Holding kuruluşu Pozitif Fuarcılık tarafından düzenlenen fuarda, 200 markaya ait 400'ün üzerinde tekne sergileniyor. Yaklaşık 5 binin üzerinde yabancı ziyaretçinin beklendiği fuarla, Türk yapımı tekneler de dünya pazarlarına açılıyor. Fuardaki en büyük yerli yapım teknenin fiyatı ise 2 milyon euro. Türkün Holding'in markası Vanelli'ye hem yerli hem de yabancı alıcılar ilgi gösterdi.

EN PAHALI TEKNELER
* PRINCESS 78:
Fuarın en lüks teknesi İngiliz Princess oldu. Alfa Beta firması tarafından Türkiye'ye getirilen bu teknenin büyüklüğü 24 metre. Değeri ise 2 milyon 900 bin pound. İçi de en lüks malzemeden döşenen teknede, birden fazla banyo, tuvalet ve yatak odası yer alıyor.

* VANELLİ: Tamamen yerli üretim olan Vanelli de fuarın dikkat çeken yatları arasında yer alıyor. 2 milyon euro değerindeki Vanelli de 24 metre büyüklüğünde. Antalya Serbest Bölge'den getirilen bu yatta da, personele ayrı kamaralar, birden fazla banyo, tuvalet ve
yatak odası bulunuyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.