Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 13.02.2011 Gazete
ABONE OL

Biberde kiremit peynirde kireç var

Denetimsiz üretilen gıdalar zehir saçıyor. Halkın sağlığı ile oynayanlar zeytini boyuyor, bayat tavuğa 'taze görünsün' diye çamaşır suyu katıyor

Biberde kiremit peynirde kireç var
VATANDAŞIN sağlığıyla oynayarak para kazanan sahtekarlar neredeyse tüm temel gıdalarımızı kullanıyor. Zeytini kumaş boyası ile boyayan sahtekarlar, vatandaşa et yerine soya yediriyor. Gıda Güvenliği Derneği Başkanı Samim Saner, vatandaşların yiyecekleri alırken ambalajlı ve bakanlık onaylı olmasına dikkat etmeleri gerektiğini söyledi. Ucuz gıdanın şüphe çekmesi gerektiğini hatırlatan Saner, yapılan hilelerin kimisinin sağlığı tehlikeye attığını, kimisinin ise mali açıdan zarar verdiğini belirtti.

DENETİM ARTACAK
Saner, "Gereken fiyatın altına satılan ürünlere dikkat edilmeli. Bunlar özellikle mecburi gıdalardan değilse, sırf göz doyursun diye sağlığınızdan olmayın" şeklinde konuştu. Samim Saner, yakında çıkacak kanun ile denetlemelerin özelleştirileceğini ve böylece daha çok kontrol yapılacağından gıdada kaçak ve sahteciliğin azalmasını beklediklerini kaydetti. Uzmanlar, ambalajlı ürünlerde de mutlaka son kullanma tarihine dikkat edilmesi ve bakanlık onaylarının aranması gerektiğini söylüyor.

İŞTE HİLELER
Sucuğun, salamın içine et yerine soya konuluyor.
Balın içine şeker şurubu katılıyor.
Fıstık yerine bezelye kullanılıyor.
Zeytinyağına pamuk yağı karıştırılıyor.
Küf tutmuş ve bayatlamış peynirler, eritilerek eritme peynir haline getiriliyor.
Bayat tavuklar çamaşır suyu ile beyazlatılarak piyasaya sunuluyor.
Tereyağına patates karıştırılıyor.
Salam ve sosise tavuk derisi, bağırsağı ve taşlık ekleniyor.
Yoğurdu katı hale getirmek için toz halindeki jelatin kullanılıyor.
Dönerin içine tavuk sakatatı ve öğütülmüş tavuk bacağı katılıyor.
Son kullanma tarihi geçmiş sucuklar, yeni yapılan sucukların içine karıştırılarak yeniden imal ediliyor.
Kırmızı biberin içerisine kiremit tozu karıştırılıyor.
Beyaz peynire kireç katılarak parlak beyaz olması sağlanıyor.

kalan karakter 1000

köylü köylü

Bu maddeleri yiyeceklere katan firma,kişiler kimlerse Allah islah etsin onlari ,islahlari mümkün değilse bildiği gibi ceza versin onlar,ayrıca kontrol edilip tv lerde ilan edilip vatandaşın o yiyecekleri almamaları için uyayılmalarını yaparsalar çok iyi olur.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 13.02.2011 20:00
derya derya

beli oluyor kanserin neden yayıldığı allah cezalarını versinn.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 13.02.2011 18:20
adalet adalet

Allah o kisileri nasil biliyorsa öyle yapsin.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 13.02.2011 14:37
ahmet ahmet

Bu insanlık dışı yaratıkları idam etmek lazım.

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 13.02.2011 14:14
halil halil

halkın ve çocukların sağlığıyla oynayan bu vicdansız,utanmaz ve arlanaz ve imandan yoksun kişileri lütfen cezalandırın.geçenlerde nihat hatipoğlu hocamız bu tür insanlar iman etmiş olamazlar dedi..başbakanımdan ricam,ne olur bu konuda caydırıcı kanun çıkarın.çocukları bu pis adamların eline insafına bırakmayın..sadece iş yerini kapatmak yetmiyor.ağır cezada yarglayın..

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 13.02.2011 10:09

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.