Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 28.01.2011 Gazete

Çikolataya serbest işadamına yasak

, masraflarının yarısını Türkiye'nin ödediği fuara gidecek işadamlarına vize vermedi

Çikolataya serbest işadamına yasak
'da düzenlenen ve masraflarının yüzde 50'sinin Türkiye devletinin karşıladığı Internationale Süsswaren Mess (ISM) 2011 Fuarı'na katılmak isteyen işadamları vize engeline takıldı. Açılışını yarın Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanı 'ın yapacağı fuara 15-20 gün öncesinden başvuru yapan 55 işadamından 32'si ancak dün vize alırken, 17 işadamı Alman Konsolosluğu'nun kapısından dönmek zorunda kaldı. İşadamlarının yanı sıra 40'a yakın stant personeli de vize alamadı. Yüzbinlerce euro heba oldu.

'HEPİMİZ MAĞDUR OLDUK'
Fuarın organizasyonun yapan İstanbul İhracatçılar Birliği Başkanı Zekeriya Mete, kendisinin de 15 gün önceden başvuru yapmasına rağmen vizesinin dün çıktığını söyledi. İşadamlarının stand kurulumu ve ön görüşmeler için 3 gün önceden Almanya'ya gitmesi gerektiğini anlatan Mete, "Üyelerimiz mağdur edildi. Günlerdir işimizi gücümüzü bıraktık vize kuyruklarındayız. Tüm firmalar ürünlerini gönderdi. Çikolatalar gitti ama işadamları gidemiyor" dedi.


Metin CAN

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.