Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 26.01.2011 Gazete
ABONE OL

ile ler kalkıyor

Başbakan Erdoğan, 'yla da lerin kaldırılacağını açıkladı. Vize anlaşması bu yıl yürürlüğe girecek

Ukrayna ile vizeler kalkıyor
Devlet Başkanı Victor Yanukoviç'le görüşen Başbakan , lerin kaldırılması konusunda mutabakata vardıklarını açıkladı. Erdoğan, anlaşmanın, geri kabul anlaşmasıyla birlikte en kısa sürede imzalanması için talimatları verdiklerini kaydetti.

10 YILDA 40 MİLYAR $
Serbest ticaret anlaşmasını bu yıl başlatmak istediklerini anlatan Erdoğan, 2012 Avrupa Futbol Şampiyonası'na ev sahipliği yapacak Ukrayna'da Türk müteahhitlerin görev almasını arzu ettiklerini söyledi. Yanukoviç de, 2 ülkenin ticaret hacmini 5 yılda 10 milyar dolara çıkarmak istediklerini belirtti. Erdoğan ise "2008'de 8 milyar dolar olduğuna göre, 5 yıl için 20 milyar, gelecek 10 yılda ise hedefi 40 milyar dolar koymalıyız" dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.