Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 26.01.2011 Gazete
ABONE OL

Dikkat ajan müşteri

Türkiye'de dev şirketlerin başvurduğu '' uygulaması kamuda da başlıyor. İlk adım 'dan geldi...

Dikkat ajan müşteri
Türkiye'de çok sayıda şirket '' yöntemini uygularken, bu kervana devlet kurumları da katıldı. Vatandaşa, "Bugün git yarın gel" diyen, kaba davranan, ekstra evraklar isteyen, iş yavaşlatanlara göz açtırılmayacak. , Yapı Kredi Bankası, Opet, Shell, Metro, İstikbal gibi Türkiye'nin önde gelen firmalarının kullandığı 'gizli müşteriler' devlet kurumları için de çalışacak. Bu konuda ilk adımı Sosyal Güvenlik Kurumu () attı. SGK, Bursa'da başlayan 'gizli müşteri' projesini tüm Türkiye'de yaygınlaştırmak için düğmeye bastı.

YERİNDE TESPİT YAPILACAK
Projeyle, kurum içinde, "Vatandaşa nasıl davranılıyor? İşin hızlandırılması için rüşvet talep ediliyor mu? Ekstra ve gereksiz evraklar isteniyor mu? İş yavaşlatılıyor mu? Muhatap bulunabiliyor mu?" konularında yerinde tespit yapılacak. Vatandaşa kötü muamele eden çalışanlar hakkında inceleme başlatılacak.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.