Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 17.01.2011 Gazete

Yastık 'altın'dan çıktı

Yastık 'altın'dan çıktı
Geçmişte 'yastık altı' olarak tabir edilen yöntemlere başvuran bireysel yatırımcıların, çalınma riskini ortadan kaldıran, alım-satım işlemlerini kolaylaştıran altın hesaplarına yönelmesi kuyumcuların işlerini azalttı. Yönetim Kurulu Üyesi, Değerli Metaller ve Mücevher Ticareti Sektör Temsilcisi Murat Karteper, "Sürekli değeri artan altın, artık sadece yastık altı şeklinde değerlendirilmiyor. Bankalarda hesap açarak ya da altın fonları alarak yatırım yapılıyor. Altını ziynet eşyası olarak değerlendirmek değil, hesapta biriktirmek daha cazip hale geldi" dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.