Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 17.01.2011 Gazete
ABONE OL

zamlarına çözümü

Birbiri ardına gelen akaryakıt zamları araç sahiplerini üzerken, MAM'da geliştirilen tasarruf sağlayan ürün yok satıyor

Benzin zamlarına TÜBiTAK çözümü
Akaryakıt zamlarının ardından araç sahipleri çareyi tasarrufa yönelmekte buldu.

Gelecek Nano Genel Müdürü Aydın Baran, MAM'da, elmas tozu ve bor madeninin nanoteknoloji yoluyla birleştirilmesiyle geliştirilen ve araçlarda yüzde 10'dan fazla yakıt tasarrufu sağlayan 'Nano Borx' adlı ürünün, yok satmaya başladığını kaydetti.

Araçlar için 'enerji içeceği' özelliği taşıyan Nano Borx'un, yakıt tasarrufunun yanı sıra performans artışı sağladığını da ifade eden Baran, ürünün, aracın sesini azalttığını ve eksoz emisyon değerlerinde yüzde 33 azalma sağladığı için çevreci olduğunu, araçlara ekstra performans ve tasarruf imkanı sunduğunu söyledi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.