Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 26.10.2010 Gazete
ABONE OL

Doğans attı değeri arttı

Doğan Holding 'ni satacağını açıkladı, hisseler tavan yaptı. Petrol Ofisi hisseleri dün günü % 6.67 yükselişle, Doğan hisseleri ise % 1.90 artışla tamamladı

Doğans attı değeri arttı
Doğan Şirketler Grubu Holding'in, 'nin (PO) yüzde 54.17'sini OMV Aktiengesellschaft'a devredeceğini açıklamasının ardından, PO hisseleri borsada yükselişe geçti. OMV'ye 1 milyar euro bedel üzerinden satılacak PO'nun, önceki kapanışta 6.75 lira olan hisse fiyatı, dün seansın ilk 15 dakikalık bölümünde 7.20 liraya çıktı.

PO hisseleri dün günün tamamında ise yüzde 6.67 değer kazandı. Doğan Holding hisseleri de dün günü yüzde 1.90 oranında artışla kapattı. Öte yandan Uluslararası Derecelendirme Kuruluşu Standard and Poor's, PO'nun görünümünü durağandan olumluya çevirdi, mevcut notunu ise B olarak teyit etti.

YABANCININ PAYI % 65'İ AŞTI
Petrol Ofisi'nin OMV'ye satılması ile stratejik olarak nitelendirilen akaryakıt sektöründe yabancı payı bugün yüzde 65'i aştı. Akaryakıt dağıtım sektöründe halen 51 şirket faaliyet gösteriyor. Son tabloda yabancı sermayeli OMV, Shell, BP, Total, Lukoil-Akpet benzin ve motorin pazarının yüzde 65'ine hakimken, 46 yerli şirket pazarın yüzde 35'ini yönetiyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.