Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 19.10.2010 Gazete
ABONE OL

1.609 TL maaş az geldi

'da bin 609 lira maaşla çalışacak personel arayan SGK, 109 kişilik pozisyonu dolduramadı.

1.609 TL maaş az geldi
(SGK), 'daki personel ihtiyacını karşılamak için teşvik amacıyla daha fazla ücret önermesine rağmen ayırdığı pozisyonları dolduramadı. Diğer illerde personelin eline her ay maaş, ek ödeme ve fazla çalışmayla net bin 461 lira geçerken, İstanbul'da bu miktarın bin 609 liraya çıkarılmasına rağmen 163 kişi işe girerken 109 pozisyon boş kaldı. Özellikle sosyal güvenlik reformunun hayata geçmesiyle birlikte artan eleman ihtiyacını karşılamak amacıyla sözleşmeli personel pozisyonunda 442 büro elemanı istihdam etmek için ilan veren SGK, 663 adayı Ankara'ya davet etti. 332 kişi tercihte bulunmak üzere Ankara'ya gelmedi. Gelenlerden 328'i tercih yaptı. Böylece 114 pozisyon boş kaldı. İstanbul dışında ayrılan pozisyonların doldurulamadığı diğer 2 il ise Hakkari ve Ağrı oldu. Hakkari için 4, Ağrı için 1 pozisyona yerleştirme yapılamadı.

SGK ELEMAN BULAMIYOR
İş yoğunluğu yüzünden ek büro elemanına ihtiyaç duyan SGK, özellikle İstanbul'da personel sıkıntısı yaşıyor. Maaşları yükselterek bin 609 liraya kadar çıkaran yetkililer, şimdi bu ücretle çalışacak memur arayışına girdi. Memurlar KPSS'ye göre alınacak.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.