Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 31.10.2009 Gazete
ABONE OL

Selzede şirketin uyanıklığı Maliye'den döndü

İstanbul'daki son sel felaketinin ardından 'defterlerim selde kayboldu' diye mahkemeden karar çıkartan büyük bir şirketin defterleri Maliye'de bulundu. Maliye Bakanlığı yetkililerinin verdiği bilgiye göre, İstanbul'daki sel felaketi, bazı suistimallere de neden oldu. Maliye Bakanlığı'na ulaşan bir mahkeme kararı, yetkilileri de şaşkına çevirdi.

HAPİS CEZASI VAR
Üst düzey bir Maliye yetkilisi, olayı şöyle anlattı: "Sel felaketi sonrası mahkemeden bir karar geldi. Türkiye'nin ilk 700 şirketi arasında yer alan bir firma, mahkemeden 'Selde bütün defterlerim kayboldu' diye karar çıkartmış. Şirket, mahkemeye sadece bu yıl değil, geçmiş yıllara ilişkin defterlerin de selde kaybolduğunu beyan etmiş. Ancak o defterler bizde. Çünkü bu şirket, daha önce vergi incelemesine alınmış ve o çerçevede defterleri de selden önce alınmış. Yani selde kaybolduğu ileri sürülen defterler Maliye'de. Biz de, bu durumla ilgili Savcılığa başvuruda bulunduk. Bu olay son derece ciddi bir suç. Hapis cezası bile gerektirebilecek bir suç."

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.