Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 31.10.2009 Gazete
ABONE OL

Cezaevinde ilk oto tamiri

Cezaevindekilerin sadece 411'i üretime katkıda bulunuyor. Onlar cezalarını 'yatarak' değil çalışarak çekiyor... En küçüğü 20, en büyüğü ise 73 yaşında 'çalışan mahkumların'. Maltepe Cezaevi, aynı zamanda mahkumların görev aldığı Türkiye'de ilk defa kurulan oto tamir atölyesine sahip. Cezaevinin bahçe kısmında kurulu olan atölyede herkes arabasının tamirini ve bakımını yaptırıyor. Üstelik yarı fiyatına... Cezaevi Müdürü Recep Göğüş, bundan sonraki en önemli hedeflerinin çamaşırhaneyi büyütmek, civardaki otellerin yıkama ve ütü işini almak olduğunu belirtiyor...

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.