Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 31.10.2009 Gazete
ABONE OL

Borcu petrol ile ödeyin

Devlet Bakanı Zafer Çağlayan, Irak'a yapılacak yatırımların finansmanı için daha önce gündeme getirdikleri teklifi yineleyerek, Türk işadamlarının buraya yapacağı yatırımın finansman karşılığında Irak'ın Türkiye'ye petrol vermesini istedi. Çağlayan, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ile katıldığı Basra'daki iş forumunun açılışında yaptığı konuşmada, Basra'ya, Dışişleri Bakanı ve Dış Ticaretten Sorumlu Bakan olarak ilk kez geldiklerini, söyledi. Temel amaçlarının Irak'a yatırım getirmek olduğunu söyleyen Çağlayan, Türkiye'nin Irak'a ambargo uygulanan dönemde, başta gıda olmak üzere birçok alanda Irak'ın yanında yer aldığını vurguladı. Çağlayan, heyetteki 80 iş adamının başta müteahhitlik, turizm, gıda, hizmet sektörü olmak üzere çok çeşitli sektörlerden geldiklerini ve Irak'ta yatırım yapmak istediklerini kaydetti.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.