Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 31.10.2009 Gazete
ABONE OL

Araçların tamamına yakını kusurlu çıktı

Periyodik araç muayenesinde yetkili kuruluş TÜVTURK, Türkiye genelindeki 5 milyonuncu aracın muayenesini tamamladı. TÜVTURK'ten yapılan yazılı açıklamaya göre, söz konusu muayene, TÜVTURK Bolu İstasyonu'nda yapıldı. Yapılan açıklamada verilen rakamlar, trafikteki araçların ne durumda olduklarını da gözler önüne seriyor. 5 milyon araçtan sadece 245 bin adedi kusursuz çıkarken, kalan araçların tamamında hata bulundu. Bu araçların sürekli olarak trafikte dolaştığı düşünüldüğünde vatandaşın endişesi artıyor. Binlerce insanımızı trafik kazasında kaybetmemizin sebebi de bu rakamlara bakınca ortaya çıkıyor. 5 milyon aracın muayenesi sonucunda, araçların 1 milyon 850 bininin 'ağır kusurlu', 165 bininin 'emniyetsiz', 2 milyon 740 bininin 'hafif kusurlu', 245 bininin ise 'kusursuz' olduğu belirlendi. Yetkililer, vatandaşların can ve mal güvenliği için araç bakımlarına gerekli özeni göstermeleri gerektiğini söylediler.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.