Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 29.10.2009 Gazete
ABONE OL

Bakanlar Varyap Meridian'ı ziyaret etti

Bayındırlık ve İskan Bakanı Mustafa Demir ve Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak, birer gün arayla Varyap Meridian'ın şantiyesini ziyaret etti. Varyap tarafından Batı Ataşehir'de inşa edilen projenin, bakanlardan tam not aldığı belirtildi. Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak, gerçekleştirdiği ziyarette Varyap Meridian'i gezerek, inşaatın yapımı için sürdürülen çalışmalar hakkında, Varyap Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Varlıbaş'tan bilgi aldı. Kurulan rüzgar türbini ve güneş panelleriyle kendi elektriğini üreten projenin satış ofisinden çok etkilendiği belirten Bakan Özak, projenin gayrimenkul sektörüne yeni bir yaklaşım getireceğini kaydetti. Varyap, Batı Ataşehir'de inşa ettiği Meridian ile Türkiye'nin ilk ve tek LEED kayıtlı yeşil lüks konut projesini hayata geçiyor. Daha tasarım aşamasında alınan önlemler, çevreci malzeme seçimi ve atık yönetimi sistemleri projede yüzde 40'a varan enerji ve su tasarrufu sağlayacak.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.