Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 27.10.2009 Gazete
ABONE OL

Perakendeciler Suriye pazarını keşfediyor

Prime Development Genel Müdürü Artuğ Çetin, Suriye ile Türkiye arasındaki vize uygulamasının kaldırılmasıyla, İskenderun ve Antakya'da açılacak AVM'lere olan ilginin arttığını belirtti. Çetin, "Suriye ile vize uygulaması kalkmadan önce yaptığımız fizibilite çalışmalarında Prime Mall İskenderun Alışveriş Merkezi 800 bin kişiye, Prime Mall Antakya Alışveriş Merkezi ise 700 bin kişe hitap etmekteydi. Suriye etkisiyle birlikte bu sayıların en az 3 kat artacağını düşünüyoruz" dedi. Prime Mall İskenderun'da açılışa yaklaşık 6 ay olmasına rağmen, AVM'nin yüzde 50'sinin dolduğunu anlatan Çetin, Suriye'den gelecek ziyaretçiler için alışveriş ve turim paketlerinden oluşan organizasyonlar da yapacaklarını kaydetti. Prime Development ayrıca, perakende sektörünün önede gelen markalarıyla, yerel girişimcileri '1. Franchise Günleri' kapsamında bugün İskenderun'da biraraya getiriyor.

10 BİN DAVETLİ VAR

Vakko, Polo Garage, Derimod, Benetton, Nike, Converse, Mc Donalds, Tefal, Intersport, Tekin Acar gibi 30 markanın temsilcileri, yerel girişimcilerle birlikte iş geliştirme olanaklarını tartışacak. Çetin, kaç girişimcinin katılacağını kestiremediklerini ancak 10 bin adet davetiye gönderdiklerini dile getirdi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.