Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 26.10.2009 Gazete

İhracatçı destek istiyor

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi, Kredi Garanti Fonu'nun (KGF), 20 bin KOBİ'ye yaklaşık 12 milyar lira kredi hacmi yaratmasını beklediklerini söyledi. Büyükekşi, yeni düzenlemeyle, 30 Haziran 2008'den önceki 2 yıl içinde takibe düşmüş ve vadesi geçmiş borcu olmayan KOBİ'lerin KGF'den yararlanmasının yolunun açıldığını kaydetti. Uygulamada taleplerinin, ihracatçılara pozitif ayrımcılık yapılması olduğunu belirten Büyükekşi, "KGF'nin en az yüzde 40'ı ihracatçı firmalara ayrılsın. İhracatımızda yüzde 30'lara varan düşüşlerin kaydedildiği bir ortamda bu desteğin çok önemli ve kritik olduğunu düşünüyoruz" dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.