Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 26.10.2009 Gazete
ABONE OL

'Ayda 500 bin adet pizza satıyoruz'

Domino's Pizza Türkiye Genel Müdürü Aslan Saranga, Türkler'in pizzayı sevdiğini belirterek, bu ilginin satışlarına da yansıdığını söyledi. Saranga, şu anda Türkiye'de ayda 500 bin adet pizza sattıklarını kaydetti. Türkiye genelinde 122 şubeleri bulunduğunu belirten Saranga, "Pizzaya ilgi üst seviyede. Kriz döneminde bile yüzde 16 büyüdük. Büyümeyi sürdürmek istiyoruz. 2011'e kadar şube sayımızı 200'e çıkarmayı hedefliyoruz" dedi.

Sanal alışverişi sevdik
Tüketicilerin, mektup, telefon ve internet üzerinden yapılan alışverişe ilgisi artıyor. 2009'un Ocak-Eylül döneminde mektup, telefon ve internet üzerinden yapılan alışveriş, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 14.9 artarak 13 milyar 842 milyon TL'ye ulaştı. Bu dönemde sanal ticarette işlem hacmi, geçen yıla göre yüzde 5.4 artarak 6 milyar 436 milyon TL oldu. Sanal mağaza sayısı ise yüzde 29'luk artışla 20 bin 198'e yükseldi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.