Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 25.10.2009 Gazete
ABONE OL

Mahkemeden ikinci red

9. Vergi Mahkemesi'nin ardından 1. Vergi Mahkemesi de yürütmeyi durdurma talebini reddetti

Kesilen 4.8 milyar liralık vergi cezası için istenen teminat hakkında yürütmeyi durdurma isteyen Aydın Doğan'a ikinci kez red cevabı çıktı. Doğan Grubu avukatlarının yürütmeyi durdurma davası açtığı İstanbul 1. Vergi Mahkemesi de bu talebi reddetti. Bu karar, 9. Vergi Mahkemesi'nin verdiği kararın ardından Aydın Doğan'ın talebini reddeden ikinci karar oldu. Mahkeme, istenen teminata yönelik açılan dava konusunda Kocasinan Vergi Dairesi'ne 1 hafta savunma süresi vermiş, bu süreyi 1 hafta daha uzatmıştı. Verilen savunma süresi önceki gün doldu ve Kocasinan Vergi Dairesi savunmasını 1. Vergi Mahkemesi'ne sundu. Savunmayı inceleyen mahkeme, Doğan Grubu avukatlarının açtığı teminat yatırılması hususunda yürütmeyi durdurma talebini reddetti. 1. ve 9. Vergi Mahkemesi'nin red kararlarının ardından geriye, 6. ve 11. Vergi Mahkemesi'nin vereceği kararlar kaldı. Her iki mahkeme savunma için vergi dairelerine 30'ar gün süre tanımıştı. 30 günlük sürenin önümüzdeki ayın ortalarına doğru dolacağı öğrenildi. Öte yandan, Doğan Grubu avukatlarının, 9. Vergi Mahkemesi'nin yürütmeyi durdurma talebini reddetmesi üzerine Bölge İdare Mahkemesi'ne yaptıkları itirazın sonucunu merakla bekledikleri ileri sürüldü. Ancak, Bölge İdare Mahkemesi'nin de teamül gereği vergi mahkemelerinin kararına uyduğu iddia edildi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.