Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 25.10.2009 Gazete
ABONE OL

Güneydoğu açılımı

MÜSİAD'ın Mardin şubesinin açılışı, Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz'ın da katıldığı bir törenle yapıldı. Bakan Yılmaz, bölgenin sadece kamu kaynaklarıyla kalkınmasının düşünülmemesi gerektiğini söyledi. Kamunun altyapıyı hazırlayarak, özel sektörü destekleyecek dinamikleri harekete geçirdiğini ifade eden Yılmaz, "Özel sektörün, dünyadaki işletmecilik anlayışı doğrultusunda buralara gelmesini istiyoruz" dedi. MÜSİ- AD Başkanı Ömer Vardar da, bölgeyle batıdaki işadamları arasında köprü kurmayı ve Ankara'nın doğusunda kalan bölgelerin asıl ihtiyaçları doğrultusunda çalışma ve yatırım gerçekleştirdiklerini belirtti.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.