Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 24.10.2009 Gazete
ABONE OL

Kazaklarla iş konuştuk ticaret köprüsü kurduk

Kazakistan'dan gelen işadamları ile İstanbul'da 800 ikili görüşme yapıldı TUSKON'un yaptığı organizasyonda milyon dolarlık anlaşmalara imza atıldı

Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON), Kazakistan İşadamları Derneği (KAZKA) ve Kazakistan Ulusal Ekonomi Odası (ATAMEKEN) işbirliği ile düzenlenen Türkiye-Kazakistan İş ve Yatırım Forumu dün başladı. Kazakistan'dan gelen 49 firmanın yetkilileri ile 415 Türk işadamının yaptıkları ikili görüşmelerle start alan forum, milyon dolarlık anlaşmalara da sahne oldu.

LİDERLER DE KATILDI

Gıdadan inşaata, tekstilden otomotive, hayvancılıktan lojistiğe hemen hemen tüm sektörlerden firmaların yer aldığı forumda, 800 ikili görüşme gerçekleşti. İstanbul Kongre Merkezi'nde düzenlenen foruma Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev de katıldı. Forumda konuştuğumuz firma yetkilileri, Türkiye ile iş yapmanın kolay olduğunu belirterek, "Türk firmalar ile olan ilişkilerimizi daha da kuvvetlendirmek için buraya geldik" dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.