Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 23.10.2009 Gazete
ABONE OL

Ekonomiyi ekrandan takip etmiyoruz

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yüzde 30'dan devraldıkları enflasyonun yüzde 5.3'e, yüzde 62.7 seviyesinden devraldıkları faiz oranlarının da 7.93'e indiğini belirterek, "Eskiden para basarak bunları karşıladılar. Biz para basmaya 'modern hırsızlık' dedik ve dönemimizde para basmaya asla müsaade etmedik" dedi. Erdoğan, "Ekonomideki bu başarılar, kemer sıkarak, ücretleri kısarak, işçinin, emekçinin, çalışanın haklarına göz dikerek elde edilmedi. Biz ekonomiyi dijital ekranlardan, grafiklerden, endekslerden, paritelerden takip etmiyoruz. Biz işletmelerin durumundan takip ediyoruz. İstihdamdan, çalışanların ücretlerinden takip ediyoruz. Sofradaki ekmeğin büyümesine bakıyoruz."

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.