Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 22.10.2009 Gazete
ABONE OL

'Yeni döneme hazırız'

Koç Topluluğu tarafından düzenlenen Anadolu Buluşmaları'nın 16'ncısı, Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç ve CEO Bülent Bulgurlu'nun katılımıyla Konya'da gerçekleşti. Koç Topluluğu olarak, 2009 yılının zor bir yıl olacağını öngörerek, bu doğrultuda tedbirlerini aldıklarını anlatan Koç, şöyle konuştu: "2008 Eylül ayıyla birlikte, aldığımız tedbirlerin olumlu sonuçlarını gözlemeye başladık ve ekonomik konjonktüre bağlı olarak yeni hedefler belirledik. Bugün dünyanın en büyük 172'nci şirketi konumundayız. Yeni yatırımlarda da kârlılık, verimlilik, şirket değeri artışı ve büyüme prensiplerine bağlı kalarak, odaklandığımız sektörlerde yurt içi ve yurt dışındaki satın alma fırsatlarını takip edecek ve yeni adımlar atacağız. Tüpraş'ın verimliliğini artırmaya ve dağıtım kanallarını genişletmeye yönelik yatırımlarımıza devam edeceğiz. Ayrıca, elektrik üretiminde de yeni yatırımlar planlıyoruz."

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.