Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 22.10.2009 Gazete
ABONE OL

KEY sorunu Meclis'te

TBMM Başkanlığı'na, 31 Ekim 2009 tarihine kadar Konut Edindirme Yardımı (KEY) parası alamayanlara faiziyle birlikte ödeme yapılmasını öngören bir yasa teklifi verildi. CHP İstanbul Milletvekili Esfender Korkmaz, çıkarılan yasa ile 6 ay içinde yapılması öngörülen KEY ödemelerinin, aradan 2 yıl geçmesine rağmen tamamlanamadığını belirtti. Korkmaz, 2009 yılı Bütçe Kanunu ile sürenin en son 28 Haziran 2009 tarihine kadar uzatıldığını, ancak buna rağmen prosedürün tamamlamadığını, ödeme için yeni yasa gerektiğini kaydetti. Teklife göre, başvuru ve ödeme takvime bağlanmıyor. İlgili kurumlara bir yıllık süre veriliyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.