Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 22.10.2009 Gazete
ABONE OL

BES 2 milyona yaklaştı

Altıncı yılını dolduran Bireysel Emeklilik Sistemi'ndeki (BES) katılımcı sayısı 1 milyon 933 bine, fon büyüklüğü 8 milyar 616 milyon liraya ulaştı. BES'ten yapılan açıklamaya göre; sistemde 1.524 kişi bağlı oldukları emeklilik şirketlerinden emekli oldu. BES Platformu Başkanı Mete Uğurlu, kriz döneminde de sisteme olan inancın ve katılımın arttığını, yılın ilk 9 ayında katılımcı sayısında 187 bin kişi, fon büyüklüğünde 2.2 milyar lira artış olduğunu kaydetti. Uğurlu, bugüne kadar ulaşılan yaklaşık 2 milyon katılımcı ve 8.6 milyar lira fon varlığının gücüyle, büyümenin süreceğinden emin olduklarını belirtti.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.