Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 22.10.2009 Gazete
ABONE OL

'Azerilerle görüşüyoruz'

Bakan Yıldız, BOTAŞ ile SOCAR şirketlerinin görüştüğünü Azerilerle bir doğalgaz sorunu yaşanmayacağını söyledi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Türkiye ile Azerbaycan arasında eksik bilgilendirmeden kaynaklanan yanlış anlamalar bulunduğunu, bunların müzakerelerle giderilebileceğini belirtti. Bakan Yıldız, BOTAŞ ile Azerbaycan'ın SOCAR şirketlerinin görüşmelerinde bir sıkıntı beklemediğini söyledi. İzmir Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi'nde düzenlenen Türkiye 11. Enerji Kongresi ve Sergisi'ne katılan Yıldız, gazetecilerin sorularını da yanıtladı. Yıldız, 2 ülke arasında eksik bilgilendirmeden kaynaklanan yanlış anlamalar bulunduğunu, bunların müzakerelerle her zaman aşılabileceğini ifade etti. Enerji sektörüyle ilgili konularda da yanlış anlamaların telafi edilebileceğini kaydeden Bakan Taner Yıldız, şunları söyledi:

Bir sıkıntı beklenmiyor
"Bilgi doğru olarak yerine konulduktan sonra herhangi bir sıkıntı kalmaz. BOTAŞ ve SOCAR gaz şirketleri görüşmelere devam edeceklerini karşılıklı bildirmişlerdir. Ben bu konuda herhangi bir sıkıntı beklemiyorum." Azerbaycan Devlet Başkanı İlham Aliyev, geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada, Türkiye'ye sattıkları gazın çok ucuz olduğunu, bu konuda fiyat artırımına gitmek istediklerini söylemişti.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.