Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 20.10.2009 Gazete
ABONE OL

Halka arz kayıt altına alır

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, kayıt dışılığı bitirmek için halka arzın en büyük mekanizma olduğunu belirterek, "Bugün maalesef demokrasimizin kalitesinden de şikayetçiyiz. Kayıt dışını bitirmeden Türkiye'de demokrasinin kalitesinden bahsedebilmek mümkün değil" dedi. Halka Arz Seferberliği konulu toplantıda konuşan Hisarcıklıoğlu, amaçlarının reel sektörün gelişimini sağlarken sermaye piyasalarını büyütmek ve derinliğini artırmak olduğunu söyledi. Sadece şirketlere değil tasarruf sahiplerimize de yeni haklar sunulması gerektiğini ifade eden Hisarcıklıoğlu, "Adil rekabetin sağlanmadığı her iş ortamında bozulma ve haksız uygulama da kaçınılmazdır" diye konuştu.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.