Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 20.10.2009 Gazete
ABONE OL

Büyükdeniz vefat etti

Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş'nin Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Dr. Adnan Büyükdeniz vefat etti. Büyükdeniz, bir süredir kanser teşhisiyle tedavi görüyordu. Ramazan Bayramı'ndan sonra durumu ağırlaşan Büyükdeniz, Acıbadem Hastanesi'nde tedavi oluyordu. Adnan Büyükdeniz'in cenazesi İlahiyat Fakültesi Camii'nde kılınacak cenaze namazından sonra bugün öğlevaktinde kaldırılacak. Büyükdeniz, 1958 yılında Adana'da doğdu. Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü'nden (1980) mezun oldu. Lisansüstü eğitimini, İngiltere'de sürdürdü. London School of Economics'ten İktisat Diploması (1981) ve İktisat Masteri (1982) derecelerini elde etti. "Türkiye'de 1980 Sonrası Faiz Politikaları ve Etkileri" konulu tezi ile 1990 yılında İstanbul Üniversitesi'nde doktora çalışmasını tamamladı. Büyükdeniz, Albaraka Türk'te Genel Müdür olarak görev yapıyordu.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.