Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 17.10.2009 Gazete
ABONE OL

Emekliye yeni müjde

Devlet Bakanı Kavaf ve Çalışma Bakanı Dinçer’den sonra Bülent Arınç da emeklilerin maaşlarının artacağını söyledi

Emekli maaşlarına yapılacak ayarlama konusunda bir açıklama da Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'tan geldi. Arınç, emekli maaşlarında bir düzenleme yapılıp yapılmayacağı yönündeki bir soruyu yanıtlarken, Türkiye'de emeklilerin çok az ücret aldığını, emeklilerin yapılan artışlardan da çok cüzi miktarda istifade edebildiğini, bunun sistemden kaynaklandığını belirtti. Arınç, şunları söyledi:

'ÇALIŞMA SÜRÜYOR'
Buna bir çare arıyoruz. Bu çare üzerinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız çalışıyor. Her toplantıda da Bakanlar Kurulu'na bilgi veriyor. Türkiye, Demirel döneminden bu yana emeklilik statüsü konusunda çok farklı şeylerle karşılaşmış. Az ücret alan emeklilerin daha yukarılara intibak etmeleri konusunda bir çalışmanın içindeyiz. 2000'den önce emekli olanlarla 2000'den sonra emekli olanlar arasında büyük uçurumlar var. Aylık ücreti çok az olan işçi emeklilerimize, BAĞ-KUR emeklilerimize yönelik, inşallah müjdeli haberleri yakında vereceğiz. Bu konuda olumlu çalışmamız var."

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.