Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 17.10.2009 Gazete
ABONE OL

50 TL olunca satış başlar

Altın ve para piyasaları uzmanı Mehmet Ali Yıldırımtürk, dolar fiyatlarının çok fazla aşağıya gitmeyeceği, 1.45-1.44 seviyelerinde kalacağı görüşünde olduğunu belirterek, ay sonu itibariyle 1.50'lere kadar da yükselebileceğini kaydetti. Türkiye'de dolar/lira fiyatının gevşek olması nedeniyle 24 ayar altının gram fiyatının ancak 49.75 liraya kadar yükselebildiğini ve bu seviyelerden de satış geldiğini belirten Yıldırımtürk, şöyle devam etti: "Eğer 50 liraya veya üzerine gelirse, yine yastık altından satışların artacağını düşünüyorum. Bu da fiyat artışlarını bir miktar engelleyecektir. Dışarıda yatırım fonlarının spekülatif hareketleri yeni alıcı getiremediği sürece altın fiyatlarını yukarı çekme eğilimlerinin olduğunu gösteriyor. Bu çerçevede altının onsu önümüzdeki hafta 1.100 dolarlara kadar çıkabilir. Ancak bunun içeride çok fazla bir yansıması olmayacağı kanaatindeyim."

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.