Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 15.10.2009 Gazete
ABONE OL

Uzmanlar ne tavsiye ediyor

Uzmanlar bu dalgalanmada dolar almanın riskli olacağını belirtirken yatırımcıların TL mevduatında kalmalarını tavsiye ediyor. Borsada ise pozisyonların bozulmaması öneriliyor. Eczacıbaşı Başekonomisti ve gazetemiz yazarı Erkin Şahinöz'ün görüşleri şöyle: "Yıl sonuna kadar dolarda 1.42-140 düzeylerine kadar düşüş beklenmeli. Piyasalar tepe noktaya çıktı. 10-15 günlük hareket edenler, kısa vadeli dolar alımı yapabilir. Ama dolar en fazla 1.4650'ye çıkar. Sonra tekrar TL'ye geçilmeli. Ellerinde dolar olanlar da bir dahaki dalgayı beklemeliler. Bu da ancak 2010 Şubat-Mart'a olur." Delta Menkul Kıymetler Genel Müdür Yardımcısı Figen Özavcı ise, "Bu hafta sonuna kadar dolarda 1.41'li düzeyler görülebilir. Bu seviyeden kısa vadele dolar alınabilir. Orta ve uzun vadede IMF anlaşması beklenmeli" dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.