Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 14.10.2009 Gazete

Peugeot bu yıl Türkiye'deki satışlarını yüzde 35 yükseltti

Peugeot Otomotiv Pazarlama Genel Müdürü Jean-Pierre Vieux, 2008'in 9 aylık dönemine oranla bu yıl, 23 bin satışla yüzde 35'lik bir artış sağladıklarını söyledi. Çukurova Otoshow 2009 Fuarı'nda konuşan Vieux, ÖTV uygulamalarının Türkiye pazarına önemli etkilerinin olduğunu söyledi. Vieux, bu kapsamda Eylül'de sektörde toplam 82 bin aracın satılmasını bir rekor olarak değerlendirdi. Şu andaki mevcut pazar paylarının yüzde 5.5 oranında olduğunu ve pazar paylarında geçen yıla göre yüzde 1.3'lük artış sağladıklarını anlatan Vieux, 2008'i 22 bin adet satışla kapattıklarını, bu yılı 30 bin araç satışıyla kapatmayı hedeflediklerini kaydetti. Hedefe ulaşmaları halinde pazar payında yüzde 5.7-5.8 oranına yükseleceklerini ifade eden Vieux, hurda indirimi gibi yeni uygulamaların gündeme getirilmemesi halinde, 2010'un sektör açısından zor bir yıl olacağını söyledi. Vieux ayrıca, Türkiye'de araçların üzerinde yüksek bir vergi oranı olduğunu, bunun düşürülmesinin, hurda teşviği veya indiriminden daha etkili olacağını sözlerine ekledi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.