Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 14.10.2009 Gazete
ABONE OL

Bundan sonrası cebri icra

Gösterdiği teminatlar kabul edilmeyen Doğan Grubu'nu şimdi cebri icra bekliyor. Önceki gün ihtiyati haciz uygulanan Grup, yeni teminat bulamaz ya da itirazı reddedilirse mallarına el konulabilecek

Maliye tarafından kesilen 4.8 milyar liralık vergi borcuna karşılık şirketlerin hisselerini teminat gösteren fakat reddedilen Doğan Grubu'nu şimdi de 'cebri icra' bekliyor. Önceki gün Maliye tarafından üç şirketine ihtiyati haciz uygulanan Doğan Grubu'nun, önünde dava yolu bulunuyor. Grup ihtiyati haciz uygulamasına karşı yürütmeyi durdurma talebiyle dava açabilir. Reuters'a açıklamalarda bulunan Maliye kaynakları, süreçle ilgili şu bilgileri verdi: "Doğan Grubu'nun gösterdiği teminatın kabul edilmemesinin ardından başlatılan ihtiyati haciz, cebri icra için ilk adım niteliğinde. Doğan Yayın Holding ihtiyati haciz için yürürlüğün durdurulması için dava açabilir. Yürürlük durdurulursa haciz süreci işlemez, ancak talep reddedilirse cebri icraya geçilebilir"

Yöneticiler de tehlikede

Doğan Grubu; ihtiyati haciz sürecinde yeterli ve geçerli teminat gösteremezse, ayrıca şirket yönetim kurulu üyelerinin mal varlığına da el konulacak.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.