Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 13.10.2009 Gazete
ABONE OL

Sabancı Ailesi'nde ilk hisse satışı başlatıldı

Akbank ve Sabancı Holding hisselerini, bu yılın şubat ayının ortasında Merkezi Kayıt Kuruluşu'na kaydettiren Sabancı Ailesi'nin 9 üyesinden ilk satışı Emine Kamışlı gerçekleştirdi. Emine Kamışlı, 7 Ekim 2009 tarihinde Sabancı Holding hisselerinden 700 bin adet satış yaptı. Kamışlı'nın hisse başına 5.75 TL'den yaptığı satışın toplam tutarı 4 milyon 25 bin lira oldu. Bu satışın ardından Emine Kamışlı'nın Sabancı Holding'deki payı yüzde 2.947'den 2.910'a indi. Emine Kamışlı tarafından Standard Ünlü Menkul Değerler aracılığıyla yapılan açıklamada, Kamışlı ve birlikte hareket ettiği kişilerin elinde bulundurdukları hisse senetlerinin Sabancı Holding'in sermayesine oranının ise yüzde 15.02'den yüzde 14.9'a düştüğü bildirildi. Sabancı Ailesi'nden 9 üye, 12 Şubat 2009'da Akbank'ta sermayenin yüzde 8.37'sini, Sabancı Holding'de ise sermayenin yüzde 15.8'ini temsil eden hisselerin 10-20 yıllık bir sürede satışı için MKK'ya başvurmuştu.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.