Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 12.10.2009 Gazete
ABONE OL

Yapılandırma % 4 fire verdi

Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Nazım Kaya, ''Kredi kartı borçlarının yapılandırılması kapsamında imzalanan protokolün yaklaşık yüzde 4'ü daha ilk ayda bozuldu'' dedi. 459 bin kişinin yapılandırma müracaatında bulunduğunu söyleyen Kaya, 1.5 milyar lira borcun taksitlendirildiğini kaydetti. Kaya, şöyle devam etti: "Yapılandırılma ile imzalanan protokolün, yaklaşık yüzde 4'ü daha ilk ayda bozuldu. Başlangıçta verilen yüzde 4 fire, sonraki aylarda daha çok kişinin borcunu ödeyemeyeceğini ve yapılandırmanın beklenen faydayı sağlamayacağını göstermekte.''

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.