Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 09.10.2009 Gazete
ABONE OL

Sebze-meyve yüzde 30 zamlanacak'

Havaların soğumaya başlamasıyla birlikte örtü altı üretime bağlı olarak sebzemeyve fiyatlarının yüzde 30 artması bekleniyor. Mersin Hal Müdürü Atilla Gümüşoğlu, sera üretiminin masraflı olduğunu, bu nedenle kış aylarında tüketicinin meyve- sebzeyi pahalıya tükettiğini söyledi. Geçen yıl halde işlem gören ürünlerde ortalama yüzde 50 fiyat artışı yaşandığını belirten Gümüşoğlu, 10 güne kadar fiyatların yüzde 30 oranında artmasının beklendiğini bildirdi. Artışın bazı ürünlerde görüldüğüne dikkat çeken Gümüşoğlu, "Mesela patlıcan, fasulye ve limon şimdiden ortalama yüzde 25 zamlandı bile" dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.