Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 09.10.2009 Gazete
ABONE OL

Et fiyatlarındaki artış lokantacıları zorluyor

Kurban Bayramı'na kadar etin kilosunun 30 liraya ulaşacağı yolundaki haberler üzerine restorancılar da bir açıklama yaptı. Tüm Restoranlar, Lokantalar ve Tedarikçiler Derneği (TÜRES) Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Bingöl, et fiyatlarındaki artışa tepki gösterdi. "Sektör büyük bir buhrana sürükleniyor. Buna bir an önce dur denilmeli" diyen Bingöl, şöyle konuştu: "2008 yılının Ramazan ayında toptan kilosu 10 lira olan koyun eti şimdi 20 liradan satılıyor. Sektörümüzün hammadde girdilerinde en az artış olan kalemin yüzde 100 oranında zamlandığını dikkate almalıyız. Bu böyle gitmez..

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.