Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 09.10.2009 Gazete
ABONE OL

Ceyhan'a enerji şehri kurulacak

Bakan Yıldız, Katarlılar'ı enerji alanında işbirliği imkanlarını değerlendirmek için Türkiye'ye davet ettiklerini söyledi. Doha'nın 80 kilometre dışında bulunan Ras Laffar enerji kentine yaptığı ziyaretten çok etkilendiğini belirten Yıldız, Katar' ın bölgesinde ve geniş coğrafyada çok önemli bir ülke olduğunu kaydetti. Yıldız, şöyle konuştu: "15 yıl kadar önce hemen hemen benzer hiçbir tesisin olmadığını gördüğümüz Katar'da enerji şehri, yaklaşık 300 bin kilometrelik bir alanı kapsıyor. Aklıma hemen Ceyhan geldi. Türkiye'de Ceyhan'da kurmak istediğimiz enerji şehri, demek ki, 15 yıl içinde çok farklı bir noktaya gelebilir."

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.