Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 08.10.2009 Gazete
ABONE OL

Zarar 10 milyon lirayı geçti

IMF-Dünya Bankası'nın yıllık toplantılarını protesto eden yaklaşık 2 bin kişi Taksim'de büyük maddi zarara yol açtı. Taksim'i adeta savaş alanına çeviren göstericiler, ellerinde taş ve sopalarla, molotof kokteyllerle yol üstündeki araçlara, işyerlerine ve banka şubelerine zarar verdi. Göstericiler 11 banka şubesi, 5 işyeri, 6 kamu binası, 8 polis aracı ve çok sayıda otomobili cam-çerçeve kırarak maddi zarara uğrattı. İlk belirlemelere göre zararın 10 milyon lirayı geçtiği belirtilirken, göstericilerin daha çok bankaları hedef aldığı görüldü. Bazı göstericilerin bankaların camlarını kırıp içeriye girerek bilgisayarları parçaladığı, mağazaların taşlandığı görüldü.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.