Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 07.10.2009 Gazete
ABONE OL

Türkiye'ye yatırım yapmayan pişman

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, IMF-Dünya Bankası yıllık toplantıları kapsamında İstanbul'da görüştüğü 3 bankanın yönetim kurulu başkanının, Türkiye'deki operasyonlarından çok memnun olduklarını söylediğini belirterek, "Yatırım yapmayanlar da pişmanlık içindeler"dedi. Türkiye Bankalar Birliği'nin, IMF toplantıları dolayısıyla Feriye Lokantası'nda verdiği resepsiyona eşi Zeynep Babacan ile katılan Ali Babacan, toplantılar kapsamında bugüne kadar 75 civarında görüşme gerçekleştirdiğini anlattı. Hem Dünya Bankası hem de IMF'nin toplantılardan çok memnun bahsettiklerini dile getiren Babacan, zamanlama olarak böyle derin bir kriz döneminde yapılmasının da ayrı bir önemi olduğunu söyledi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.