Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 07.10.2009 Gazete
ABONE OL

Sayaçlar 'cep'e girecek!

Sayaç okuma, tahakkuk, tahsilat, kayıp/kaçak gibi uygulamalar artık tarihe karışıyor. Sayacına SIM kart takılı aboneler her türlü işlemi 'cep'ten yapacak

Haftalık, günlük hatta saatlik su ve doğalgaz kullanımı artık cep telefonundan bir mesaj ile kontrol edilebilecek. Turkcell'in yeni uygulaması ile sayaçlara takılan SIM kartlarla konut sahipleri ve kiracılar istedikleri zaman Turkcell'e mesaj atarak ne kadar harcama yaptıklarını ve kullanım miktarlarını öğrenebilecek. Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Ekrem Yener, uygulamanın belediyeler için kârlı, aboneler için de avantajlı olduğunu belirtti.

SİSTEM NASIL ÇALIŞACAK?

Vatandaşlar TurkcellMobilÖdeme servisi ile sayaç faturalarını cep telefonundan ödeyebilecek. Kontörlü sayaç ile aboneler, sayaçlarına bir mesaj ile kullanım kotası koyabilecek. Aboneler bir mesaj ile sayacında kalan su, elektrik ile gaz kontör miktarını ve geçmiş harcamalarının ortalama kullanım süresini öğrenebilecek. Abonenin, sayaçtaki kontörü azaldıkça, cep telefonuna uyarı mesajı gelecek.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.