Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 07.10.2009 Gazete
ABONE OL

Dünyada 90 milyon ağır yoksul insan var

IMF Başkanı Dominique Strauss-Kahn, toplantıların açılışında yaptığı konuşmada, dünyanın kriz sonrasında çok farklı bir yer olacağını ve olması gerektiğini düşündüklerini ifade ederek, "O yüzden bu yeni gerçeğe uyum sağlamamız gerekir" dedi. Strauss- Kahn, krizde 'virajın alındığını' vurgulayıp, IMF'nin 2010 öngörüsünün yüzde 3'lük büyüme olduğunu ve bunun da iyi bir başlangıç olduğunu söyledi. Dünya Bankası rakamlarına göre krizden sonra 90 milyon insanın ağır yoksullukla karşı karşıya kalacağını dile getiren Strauss-Kahn, söz konusu olan şeyin sadece işsizliğin artması, insanların satın alma gücünün azalması olmadığını belirtti.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.