Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 07.10.2009 Gazete

59 milyon işsiz olacak 50 bin bebek ölecek!

Dünya Bankası Başkanı Robert Zoellick, IMF-Dünya Bankası Guvernörler Kurulu toplantısında yaptığı konuşmada, mevcut küresel krizin, uluslararası ekonomik düzende yeni bir arayışı ortaya çıkardığını belirterek, 'sorumlu bir küreselleşme' oluşturulması gerektiğini söyledi. Zoellick, küresel krizin bir sonucu olarak, bu yıl 59 milyondan fazla insanın işini kaybedeceğini, Afrika'da 30 bin ile 50 bin bebeğin, krize bağlı bakımsızlıktan ve yetersiz beslenmeden ölebileceğini kaydetti. "Tüm insanlar bize 'bunun (küresel kriz) bir daha olmasına izin vermeyin' diye bağırıyor şeklinde konuşan Zoellick, daha güçlü bir kriz telafi sisteminin oluşturulabileceğini söyledi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.