Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Eğitim
  • 22.05.2020 18:10
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 22.05.2020 18:10
ABONE OL

yayımlandı! yayında!

Merakla beklenen yayımlandı. Milyonlarca öğrencinin iyi bir liseye geçiş için canla başla çalıştığı ve katılması gereken () için Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından öğrencilerle buluşturuldu. Corona virüs salgınından dolayı okullar tatil edilerek sınavlar ertelenmişti. Ülkemizdeki corona virüs vakalarının azalmasıyla birlikte normalleşme takvimi devreye sokuldu. Bu kapsamda sınav tarihleri de belirlendi. Öğrenciler 2020 LGS ne zaman? Sorusunun yanıtını gündemde araştırmaya devam ediyor. Peki LGS sınav tarihi ve sınav giriş yerleri belli oldu mu? İşte merak edilen tüm detaylar…

LGS Mayıs ayı 2. örnek soru paketi yayımlandı! LGS Mayıs ayı örnek soruları yayında!

2020 LGS heyecanla beklenirken öğrencilerin çalışmalarını sürdürdüğü şu günlerde örnek sorular büyük önem taşıyor. Sınavda çıkabilecek sorular için püf noktalar içeren LGS Mayıs ayı 2. örnek soru paketi MEB resmi sitesinde yayımlandı. Daha önce de LGS Mayıs ayı örnek soruları için ilk örnek yayınlanmıştı. Milyonlarca öğrenci LGS örnek sorularının nereden ve nasıl görüntüleneceğini araştırmaya başladı. Hem örnek sorular hem de 2020 LGS sınav tarihine ilişkin bilgileri de haberimizde bulabilirsiniz.

LGS MAYIS AYI 2. ÖRNEK SORULARI İÇİN TIKLAYINIZ

8'inci sınıf öğrencileri için birinci dönem müfredat ve kazanımlarına yönelik 516 soruluk ilk destek paketi 16 Nisan'da, 1000 soruluk birinci destek paketi de 4 Mayıs'ta yayımlanmıştı. 1000 sorudan oluşan mayıs ayı çalışma soruları ikinci destek paketi ise bugün erişime açıldı. Sorulara 'Çalışma Soruları Destek Paketi'ne Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nün web sitesinin "http://odsgm.meb.gov.tr/" adresinden erişilebiliyor.2020 LGS NE ZAMAN?

2020 Liselere Giriş Sınavı, koronavirüs önlemleri kapsamında sınav tarihi 20 Haziran'a ertelendi. Öğrenciler bu tarihe kadar çalışmalarına devam edebilecekler.

MİLLİ EĞİTİM BAKANI ZİYA SELÇUK'TAN LGS AÇIKLAMASI GELDİ!

LGS'ye katılacak öğrencilerin en iyi şekilde hazırlık yapabilmeleri ve Türkiye'nin her yerindeki çocuğa fırsat adaleti sağlayabilmek için gayret sarf ettiklerini belirten Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "LGS'ye hazırlık sürecinde sunduğumuz örnek sorularımızla öğrencilerimizin sınav kaygısı yaşamadan, motivasyonlarını yükselmenin çabasındayız" dedi. Bakan Selçuk, 20 Haziran'da gerçekleşecek sınavla ilgili başta sağlık tedbirleri olmak üzere her türlü detaya en ince ayrıntısına kadar hazırlandıklarını belirterek, "Uzaktan eğitim süreciyle birlikte öğrencilerimizin her an yanında olabilmek için sunduğumuz alternatif kaynakları çeşitlendirdik. Ayda bir kez yayımladığımız "Örnek Soru Kitapçığı"nı 2 kez yayımlamaya başladık. Bugün "Çalışma Soruları Destek Paketi"nin de üçüncüsünü paylaşıyoruz. Bu yeni paketle birlikte toplam 2516 soruluk bir kaynağı erişime açtık" diye konuştu.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 20 Haziran'da gerçekleşecek sınava kadar bir kez daha LGS çalışma soruları destek paketinin ve örnek soru kitapçığının yayımlanacağını söyleyerek, sözlerine şöyle devam etti: "Bu destek paketleri için Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü Soru Oluşturma ve Geliştirme Dairesi çalışanları, 81 ilde bulunan Ölçme Değerlendirme Merkezlerimizde görevli arkadaşlarımız ve öğretmenlerimiz büyük emek veriyorlar. Özelikle bu pakette Ankara, Antalya, Bolu, Diyarbakır, Düzce, Gümüşhane, Isparta, İzmir, Kocaeli, Sakarya, Şanlıurfa Ölçme Değerlendirme Merkezlerindeki arkadaşlarımız önemli katkı sağladılar. Emek veren Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü Soru Oluşturma ve Geliştirme Dairesi çalışanlarına, katkı sağlayan ölçme değerlendirme merkezlerine öğrencilerimiz adına teşekkür ediyorum."