Bugünkü
Takvim

Öğrencilere tüyoları! uzaktan eğitim sırasında nelere dikkat etmeli?

3. gününde canlı yayınına devam ediyor. EBA TV ilkokul, ortaokul ve lise canlı yayınlarını haberimizden izleyebilirsiniz. Koronavirüs tedbirleri kapsamında milyonlarca öğrenci e başladı. Uzaktan eğitimde 40 yıllık deneyime sahip , öğrencilere tavsiyelerde bulundu: "Program ve takvimi takip ederek hazırlan. Geçmiş konuları tekrarla. Fiziksel rahatsızlıklara karşı egzersiz yap."

  • Eğitim
  • 25.03.2020 09:04
  •  - 
  • Son Güncelleme: 26.03.2020 00:27
ABONE OL
Uzaktan eğitimde bunlara dikkat!
Koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında 18 milyon öğrencinin alması için ibaşlatılan 'nin dün ikinci yayını gerçekleşti. İlkokul 1 ve 2'nci sınıflara hayat bilgisi ve matematik, ilkokul 3'üncü sınıflara hayat bilgisi ve fen bilimleri, ilkokul 4'üncü sınıflara da sosyal bilgiler ve fen bilimleri dersleri verildi. Ortaokullar da sosyal bilgiler, fen bilimleri ve inkılap tarihi derslerini tamamladı. Liseler de tarih, kimya, Arapça, siyer, ve inkılap derslerini gördü. Uzaktan eğitimin süresinin uzayıp uzamayacağına dair karar bugün Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un da katılımıyla yapılacak toplantısında karar verilecek.ZAMANINDA TAKİP EDİN
Sürecin en verimli şekilde değerlendirilmesi için uzaktan eğitim konusunda 40 yıllık deneyimi olan , öğrencilere önemli tavsiyelerde bulundu. Anadolu Üniversitesi'nin uzaktan öğrenimde yaklaşık 3 milyon öğrencisinin bulunduğu vurgulanan açıklamada, EBA sisteminin öğrencilerin müfredattan geri kalmamalarını sağlayacağı hatırlatıldı. Açıklamada şu tavsiyelerde bulunuldu:

EBA TV İlkokul CANLI YAYIN


* TV'deki dersler zamanında takip edilmeli, size özel oluşturulan program ve takvimi önceden takip ederek gerekli hazırlıkları yapmalısınız.
* EBA üzerinden geçmiş konuları tekrar ederek konu eksiklerinizi kapatabilir, böylelikle tatil sonunda konu eksiğiniz olmadan öğreniminize devam edebilirsiniz.* Sistemde yer alan sınav, test ve alıştırma dokümanlarına ulaşabilir, farklı ders ve sınıflara ait alt konu, konu ve ünite seviyelerinde testlerin yer aldığı sınavlar bölümünden, pekiştirmek istediğiniz konulara ait sınavları çözebilirsiniz.
* Ekran başındaki süreyi iyi ayarlayın.

EBA TV Ortaokul CANLI YAYIN


* Belirli periyotlarla egzersizler yaparak fiziksel rahatsızlıklara karşı önlem almalısınız. Sizi paniğe sürüklemeye çalışan, sosyal medyadaki yalan haberlere aldırmadan, uzmanların açıklamasını takip etmelisiniz.HOBİ EDİNMENİN TAM ZAMANI
* Anadolu Üniversitesi Uygulaması sayesinde oturduğunuz yerden birçok müzeyi gezebilirsiniz.

EBA TV Lise CANLI YAYIN* Anadolu Üniversitesi'nin çalgı eğitmenliği, dil öğrenimi, güzel sanatlar, fen ve teknoloji gibi 14 kategoride ders imkânı sunan uygulaması AKADEMA'dan faydalanarak evdeki süreyi verimli hale getirebilirsiniz.

(SABAH)

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.