Bugünkü
Takvim

online mı yapılacak? ? nasıl olacak?

online mı yapılacak? ? Milyonlarca öğrenciyi yakından ilgilendiren ’nın nasıl yapılacağına ilişkin belirsizlik sürüyor. Güncel MEB takvimine göre; LGS’nin 7 Haziran’da yapılması planlanıyor. Ancak koronavirüs salgını nedeniyle yaşanan belirsizlik üzerine, LGS’nin ertelenip ertelenmeyeceği araştırılmaya başlandı. Liselere giriş sınavı için online sınav formülü ortaya atıldı. Peki, 2020 ? İşte detaylar…

  • Eğitim
  • 23.03.2020 13:07
  •  - 
  • Son Güncelleme: 23.03.2020 16:30
ABONE OL
2020 LGS online mı yapılacak?

LGS online mı yapılacak? 2020 LGS ertelendi mi? Liselere geçiş yapacak milyonlarca ilkokul ve ortaokul öğrencisinin gireceği Liselere Giriş Sınavı (LGS) tarihi yaklaştıkça, vatandaşlar LGS'nin ertelenip ertelenmeyeceğini merak ediyor. LGS'nin online yapılma ihtimali de belirdi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk; sınavların online yapılma ihtimaline ilişkin açıklamalarda bulundu. Peki, 2020 LGS online mı yapılacak? İşte yanıtı…

LGS ERTELENDİ Mİ?

Bakan Selçuk açıklamasında; "LGS; Milli Eğitim Bakanlığı ile ilgili. YKS ise ÖSYM ve YÖK ile ilgili. LGS ile ilgili olarak, biz ilkesel olarak sınavların zamanında yapılmasını çok önemseriz." diye konuştu.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.