Takvim

Bugünkü
Takvim
 • Eğitim
 • 14.12.2019 11:57
 •  - 
 • Son Güncelleme:
 •  
 • 14.12.2019 11:57
ABONE OL

kaç günde açıklanır? 2019 2020 AÖF vize sınavları ne zaman açıklanacak?

AÖF vize sınavının ilk oturumu tamamlandı. İkinci oturum saat 14.00'de yapılacak. Yarın gerçekleştirilecek üçüncü ve dördüncü oturumun ardından vize sınavları tamamlanacak. Sınavlara katılan öğrenciler sonuçları beklemeye başladı. Peki, kaç günde açıklanır? 2019 2020 AÖF vize sınavları ne zaman açıklanacak?

AÖF sınav sonuçları kaç günde açıklanır?

AÖF sınav sonuçları kaç günde açıklanır? Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (AÖF) tarafından 2019-2020 vize sınavı gerçekleştiriliyor. Güz dönemi ara sınavının ilk oturumu tamamlandı. İkinci, üçüncü ve dördüncü oturumun ardından vize sınavı sona erecek. Gözler sınav sonuçlarının açıklanacağı tarihe çevrildi. Peki, AÖF sınav sonuçları kaç günde açıklanır? 2019 2020 AÖF vize sınavları ne zaman açıklanacak? İşte merak edilenler...

AÖF SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Anadolu Üniversitesi tarafından AÖF sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı konusunda bir açıklama yapılmadı. Ancak, bir önceki sınavların sonuçları, sınavın tamamlanmasının ardından 15 gün içerisinde açıklanmıştı. Buna göre, 2019 AÖF vize sınavı sonuçlarının 23-27 Aralık tarihleri arasında açıklanması bekleniyor.

AÖF VİZE SINAVI SORULARI VE CEVAPLARI YAYIMLANDI MI?

Sınav soruları ve cevapları henüz yayımlanmadı. AÖF sınav soruları ve cevaplarının önümüzdeki hafta içerisinde erişime açılması bekleniyor.

AÖF FİNAL SINAVI NE ZAMAN?

2019 AÖF güz dönemi final sınavı 18 - 19 Ocak 2020 tarihlerinde yapılacak.

Türkiye genelinde yapılacak sınavların ik oturumu 9.30, ikinci oturumu ise 14.00'da gerçekleştirilecek. Cumartesi iki pazar iki olmak üzere toplam 4 oturumda gerçekleştirilecek olan sınavlarda adaylara her ders için 20 soru sorulacak ve cevaplamaları için 30'ar dakika sınav süresi verilecek.

AÖF PUAN HESAPLAMA NASIL YAPILIR?

Yeni sistemde, öğrencilerimizin bir dersten başarılı sayılabilmesi için 100 üzerinden değerlendirmeye alınan kâğıtlarda 35,00ya da üzerinde başarı puanı alması gerekmektedir. İngilizce Öğretmenliği Lisans Programında İngilizce okutulan derslerle ödev ve laboratuvar uygulamaları olan dersler ise bu kapsamın dışında tutulmuştur.

SINAVA GİRİŞTE GEREKLİ BELGELER

* Fotoğraflı Sınav Giriş Belgesi

* Fotoğraflı ve Onaylı Kimlik Belgesi

   AÇIK ÖĞRETİM FAKÜLTESİ

   Dersleri kitle iletişim araçları (internet, radyo, televizyon) ile ve çeşitli şehirlerdeki akademik danışmanlık merkezleri tarafından verilen, sınavları yılda 2 kez (vize, final) yapılan, Anadolu Üniversitesi'nin başlattığı bir uzaktan eğitim projesidir. AÖF diplomalarının örgün eğitimle alınan diğer üniversite diplomalarından hiçbir hak eksiği yoktur. AÖF ders kitapları çok düzenli ve kolay anlaşılabilir bir dille yazılmıştır. AÖF e-öğrenme portali yoluyla yayımlanan mp3 dinlemeleri, video dersleri, etkileşimli sunumlar, deneme sınavları vb. sayesinde bilginin öğrencilere yayılımı oldukça kolaylaşmış, zaman ve zeminden bağımsız bir hale gelmiş ve üniversite eğitimi çok modern ve etkileyici yeni bir boyuta taşınmıştır.