Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Eğitim
  • 11.12.2019 12:16
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 11.12.2019 12:40
ABONE OL

! 2019 açıklandı! YDS/3 sınav sonuçları sorgulama ekranı

için heyecanlı bekleyiş sona erdi. ÖSYM tarafından 1 Aralık'ta İngilizce dilinde uygulanan sınavın sonuçlarının ardından cevap kağıtları ve aday cevapları erişime açıldı. Peki, sorgulama nasıl yapılır.? YDS/3 sınav soruları ve cevapları nasıl görüntülenir? İşte YDS/3 sınav sonuçları sorgulama ekranı...

YDS sonuçları açıklandı!

açıklandı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (2019-YDS/3) 01 Aralık'ta gerçekleştirilmişti. Sınavın ardından adayların heyecanlı bekleyişi başlamış sonuçların açıklanacağı tarih merakla bekleniyordu. ÖSYM'den müjdeli haber geldi ve sonuçlar erişime açıldı. Peki, sorgulama nasıl yapılır.? YDS/3 sınav soruları ve cevapları nasıl görüntülenir? İşte YDS/3 sınav sonuçları sorgulama ekranı...

YDS SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

Adaylar, sınav sonuçlarına ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile erişebilirler.

YDS/3 SINAVI CEVAP KAĞITLARI VE ADAY CEVAPLARI ERİŞİME AÇILDI

01 Aralık 2019 tarihinde uygulanan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (2019-YDS/3) adaylarının cevap kağıtlarının görüntüleri ve cevap kağıtlarına yapmış oldukları işaretlemelerin optik okuyucular tarafından okunması sonucu elde edilen aday cevapları ve soruların doğru cevapları, sınava giren adayların sorulara verdikleri yanıtlarını ve değerlendirme sonuçlarını inceleyebilmeleri amacıyla ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr adresinden 11 Aralık 2019 tarihinde saat 11.55'ten itibaren 10 gün süreyle erişime açıldı.

YDS/3 SORULARI VE CEVAPLARI İÇİN TIKLAYIN

Adaylar, ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr adresine T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile giriş yaptıktan sonra ilgili sınavı ve "Cevap Kağıdı Görüntüleme" ekranını seçerek sınavda kullandıkları cevap kağıdı görüntüsünü, cevap kağıdına yaptıkları işaretlemeleri, bu işaretlemelerin optik okuyucularla okunması sonucu elde edilen aday cevaplarını ve soruların doğru cevaplarını görebileceklerdir. Ayrıca adaylar, aday cevaplarının ve cevap anahtarının yayınlandığı form üzerindeki soru numaralarını tıkladıklarında, her soru için açılan yeni pencerede soru kökünü, cevap seçeneklerini ve sorunun doğru cevabı ile ilgili soruya kendilerinin vermiş olduğu cevabı görebileceklerdir. Sorular, adayın sınavda kullandığı kitapçığın soru ve seçenek diziliminde görüntülenmektedir. İlgili sayfada, adayların testlerdeki toplam doğru, yanlış ve boş cevap sayıları ile birlikte ham puanları da gösterilmektedir.