Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Eğitim
  • 09.12.2019 15:22
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 09.12.2019 15:22
ABONE OL

VGM burs sonuçları açıklandı mı? 2019 VGM lisans yükseköğrenim bursu sonuçları ne zaman açıklanacak?

VGM burs sonuçları için öğrencilerin heyecanlı bekleyişi sürüyor. Ortaöğrenim sonuçlarının açıklanmasının ardından yükseköğrenim sonuçları ile ilgili araştırmalar hız kazandı. 'nden resmi açıklama geldi mi? VGM burs sonuçları açıklandı mı? 2019 VGM lisans yükseköğrenim bursu sonuçları ne zaman açıklanacak?

VGM burs sonuçları açıklandı mı?

VGM burs sonuçları açıklandı mı? Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM) tarafından 2019-2020 eğitim öğretim dönemi burs başvuruları tamamlandı. İlk olarak ortaöğrenim sonuçları açıklandı. Yükseköğrenim olarak başvuru yapan öğrenciler sonuçlara kilitlendi. Peki, konu ile ilgili açıklama var mı? VGM burs sonuçları açıklandı mı? 2019 VGM lisans yükseköğrenim bursu sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte cevaplar...

VGM YÜKSEKÖĞRENİM BURSU SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

VGM tarafından yapılan açıklamada, 'Yükseköğrenim burs başvuru değerlendirmeleri devam etmektedir..." denildi. 2018 yılında yükseköğrenim başvuruları 15 Eylül - 3 Ekim'de alınmış sonuçlar 3 Ocak'ta duyurulmuştu. Buna göre, VGM yükseköğrenim burs sonuçlarının 2020 Ocak ayının ilk haftasında açıklanması bekleniyor.

Tarihler tahmini olup, resmi açıklamayı beklemekte fayda var.

VGM YÜKSEKÖĞRENİM BURSU NE KADAR?

Burs almaya hak kazanan öğrencilere her eğitim dönemi boyunca 8 ay (Ekim, Kasım, Aralık, Ocak, Şubat, Mart, Nisan, Mayıs) süreyle 250,00 TL burs yardımı yapılmaktadır.

BAŞVURULAR NASIL DEĞERLENDİRİLİYOR?

Alınan başvurular, doğruluk kontrolleri yapılarak, Vakıflar Genel Müdürlüğü Yükseköğrenim Burs Yönetmeliği ve bu yönetmeliğin eki olan Yükseköğrenim Öğrenci Burs Yardımı Değerlendirme Kriterleri (Ek-2)'ye göre değerlendirilmektedir.

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından; sürekli bir işte çalışarak en az asgari ücret düzeyinde ücret alan veya gelire sahip öğrencilere, Polis Akademisi ile askeri okul öğrencilerine, okumakta oldukları eğitim kurumunda ek süre öğrenim gören öğrencilere, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine, Kamu kurumlarından karşılıksız eğitim yardımı ve burs alan öğrencilere ve Vakıflar Genel Müdürlüğünden muhtaç aylığı alan öğrencilere yükseköğrenim bursu verilmemektedir.

Burs almaya hak kazanan öğrencilere bursları, okumakta oldukları eğitim kurumunun bulunduğu ilin bağlı olduğu Vakıflar Bölge Müdürlüğünce ödenecek olup öğrencilerin burs almaya devam ettikleri süre boyunca tüm iş ve işlemleri ilgili Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından takip edilecektir. Vakıflar Genel Müdürlüğüne bağlı 25 tane Bölge Müdürlüğü bulunmaktadır. Bölge Müdürlüklerinin sorumluluk alanında bulunan illere ve Bölge Müdürlüklerinin iletişim bilgilerine www.vgm.gov.tr adresinden erişmek mümkündür."