Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Eğitim
  • 04.12.2019 11:04
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 04.12.2019 11:04
ABONE OL

2019 ne zaman açıklanacak? Vakıflar Genel Müdürlüğü'nden açıklama

heyecanla bekleniyor. Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından başvuru işlemleri geçtiğimiz gün tamamlandı. Ortaöğrenim bursu sonuçlarının açıklanmasının ardından yükseköğrenim öğrencileri sonuçlara kilitlendi. Peki, 2019 ?

VGM yükseköğrenim bursu sonuçları açıklandı mı?

VGM yükseköğrenim bursu sonuçları ne zaman açıklanacak? Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından Ekim, Kasım, Aralık, Ocak, Şubat, Mart, Nisan ve Mayıs ayları boyunca yükseköğrenim öğrencilerine yapılan burs yardımı için başvurular tamamlandı. Geçtiğimiz günlerde ortaöğrenim sonuçlarının açıklanaması sonrası yükseköğrenim sonuçları için araştırmalar hız kazandı. Peki, 2019 VGM yükseköğrenim bursu sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte konu ile ilgili detaylar...

VGM YÜKSEKÖĞRENİM BURSU SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

VGM tarafından yapılan açıklamada, 'Yükseköğrenim burs başvuru değerlendirmeleri devam etmektedir..." denildi. 2018 yılında yükseköğrenim başvuruları 15 Eylül - 3 Ekim'de alınmış sonuçlar 3 Ocak'ta duyurulmuştu. Buna göre, VGM yükseköğrenim burs sonuçlarının 2020 Ocak ayının ilk haftasında açıklanması bekleniyor.

Tarihler tahmini olup, resmi açıklamayı beklemekte fayda var.

VGM YÜKSEKÖĞRENİM BURSU NE KADAR?

Burs almaya hak kazanan öğrencilere her eğitim dönemi boyunca 8 ay (Ekim, Kasım, Aralık, Ocak, Şubat, Mart, Nisan, Mayıs) süreyle 250,00 TL burs yardımı yapılmaktadır.

BAŞVURULAR NASIL DEĞERLENDİRİLİYOR?

Alınan başvurular, doğruluk kontrolleri yapılarak, Vakıflar Genel Müdürlüğü Yükseköğrenim Burs Yönetmeliği ve bu yönetmeliğin eki olan Yükseköğrenim Öğrenci Burs Yardımı Değerlendirme Kriterleri (Ek-2)'ye göre değerlendirilmektedir.

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından; sürekli bir işte çalışarak en az asgari ücret düzeyinde ücret alan veya gelire sahip öğrencilere, Polis Akademisi ile askeri okul öğrencilerine, okumakta oldukları eğitim kurumunda ek süre öğrenim gören öğrencilere, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine, Kamu kurumlarından karşılıksız eğitim yardımı ve burs alan öğrencilere ve Vakıflar Genel Müdürlüğünden muhtaç aylığı alan öğrencilere yükseköğrenim bursu verilmemektedir.

Burs almaya hak kazanan öğrencilere bursları, okumakta oldukları eğitim kurumunun bulunduğu ilin bağlı olduğu Vakıflar Bölge Müdürlüğünce ödenecek olup öğrencilerin burs almaya devam ettikleri süre boyunca tüm iş ve işlemleri ilgili Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından takip edilecektir. Vakıflar Genel Müdürlüğüne bağlı 25 tane Bölge Müdürlüğü bulunmaktadır. Bölge Müdürlüklerinin sorumluluk alanında bulunan illere ve Bölge Müdürlüklerinin iletişim bilgilerine www.vgm.gov.tr adresinden erişmek mümkündür."